Hakkımızda

Kurulduğu 1974 yılından bu yana pek çok başarılı işe imza atan Muhammet Gümüştaş A. Ş. çimento lojistiği satışı ve hazır beton konusunda sektörün lider şirketi konumunda hizmet vermektedir. Trabzon’da kurulan Muhammet Gümüştaş tarafından inşaat-taahhüt işleri ve taşımacılık faaliyetinde bulunmak üzere sektördeki tanınmış çimento fabrikalarının hammadde üretim ve nakliyesinin müteahhitliği gerçekleştirildi. 1996 yılına gelindiğinde ise bir Oyak kuruluşu olan Bolu Çimento Sanayi A.Ş.'nin Zonguldak ve Bartın bölgesi çimento satış bayiliğini üstlenilerek, çimento satışlarına da başlanıldı.

2000 yılına gelindiğinde ise Oyak kuruluşu olan Ünye Çimento A.Ş.'nin Giresun ve Trabzon bölgesi satış bayiliği alınarak çimento satış ağı genişletildi. 2009 yılında Kırklareli Vize'de bulunan Traçim Çimento San ve Tic. A.Ş.'nin İstanbul Asya ve Avrupa yakası çimento satış bayiliği şirket bünyesine katılarak çimento ticaretindeki büyüme sürdürüldü. 2012 yılında, Trabzon Limanı içerisinde çimento satış terminalinde hizmete başlanıldı. 2015 yılında da Marmara Ereğlisi, Derince ve Darıca terminalleri üzerinde hizmet vermeye başlandı. Çimento satış ağının büyümesine paralel olarak, kara ve deniz nakliye filosunu da geliştiren Muhammet Gümüştaş A.Ş, lojistik filosuyla yurt içi lojistik sektöründe de kendine yer edindi.

2007 yılında Giresun Bulancak’ta ilk yerleşik beton santrali kuruldu ve hazır beton üretimine başlanıldı. 2007 Ekim ayı içerisinde İzmit, Mart 2008'de Giresun, 2011 yılı içerisinde ise İstanbul Avrupa yakasında Ayazağa, Alibeyköy ve İkitelli bölgelerinde üç adet daha hazır beton santrali faaliyete geçirildi. Böylelikle bu sektördeki tesis sayısı arttırıldı. Muhammet Gümüştaş A.Ş , Mayıs 2012’de Adapazarı, Şubat 2014’de Düzce’de açılan hazır beton üretim tesisleri ile birlikte sektördeki büyümesine hızla devam etmektedir.

HAKKIMIZDA